Botox skuteczna metoda leczenia bruksizmu

Czas

30 minut

Powtórzenia

metoda

Botox jest w pełni bezpiecznym i skutecznym zabiegiem o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym.
Toksyna botulinowa jest toksyną biologiczną wytwarzaną przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. Znamy 7 typów antygenowych toksyny oznaczonych od A – G. Kosmetyczne zastosowanie ma oczyszczona postać toksyny botulinowej, która rozwija się w specjalnych warunkach. Botox jest w pełni bezpiecznym i skutecznym zabiegiem o szerokim zastosowaniu przeciwzmarszczkowym.
Toksyna botulinowa jest toksyną biologiczną wytwarzaną przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. Znamy 7 typów antygenowych toksyny oznaczonych od A – G. Kosmetyczne zastosowanie ma oczyszczona postać toksyny botulinowej, która rozwija się w specjalnych warunkach.

opis zabiegu

Leczenie bruksizmu (zgrzytanie zębami) – botoks pozwala skutecznie poradzić sobie również z tym problemem. Wstrzykuje się go w tym przypadku w mięśnie żuchwy, co redukuje ich siłę do potrzebnego minimum i ogranicza wzmożoną pracę. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej polega na podaniu małej dawki preparatu do wybranych miejsc na twarzy. Działanie botuliny polega na tym, że blokuje połączenia nerwowo-mięśniowe istniejące w tkankach, czego konsekwencją jest rozluźnienie mięśni. Botoks działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, zapobiegając skurczowi tych mięśni oraz marszczeniu się skóry, prowadząc tym samym do rozluźnienia mięśnia i znajdującej się nad nim skóry.

efekty

Efekt działania toksyny pojawia się stopniowo. Pierwsze zmiany można zaobserwować po 2-3 dniach. Pełne działanie toksyny następuje do 14 dni od zabiegu. W efekcie działania toksyny botulinowej zmarszczki znikają , ale wyraz twarzy nie zmienia się.
Przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo mięśniowych zachodzi po około 6 miesiącach.

przeciwwskazania

  • Ciąża, karmienie piersią
  • Choroby układu sercowo- naczyniowego
  • Uczulenie na albuminę ludzką
  • Przewlekłe choroby autoimmunologiczne
  • Przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych
  • Przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych
  • Choroby płytki mięśniowo-nerwowej
  • Zażywanie leków regulujących akcję serca, np chinidyna
  • Choroby układy nerwowego, np choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona

zalecenia

Po zabiegu podania botoksu przeciwwskazane jest schylanie się przez około 4 godziny. Nie wykonujemy w tym samym dniu innych zabiegów kosmetycznych w miejscach, gdzie podano botoks. W dniu zabiegu nie należy już raczej stosować makijażu. Przez kilka kolejnych dni należy unikać opalania i sauny. Absolutnie nie należy rozmasowywać miejsc wkłóć, by nie doprowadzić do niekontrolowanego przemieszczenia preparatu.

Made with by Rocket-Marketing