Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu FOTONA

Czas

Zabieg trwa około 30 minut.

Powtórzenia

Ilość zabiegów dobierana jest indywidualnie, w zależności od stopnia rozciągnięcia tkanek. Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu, w niektórych przypadkach 2-3 zabiegi.

metoda

Wysiłkowe nietrzymanie moczu to kłopotliwe schorzenie, które dotyka wiele kobiet. Powodem jego powstawania jest nadmierne rozciągnięcie pochwy, które może być spowodowane ciążą , niedoborami hormonalnymi występującymi w okresie przekwitania, wrodzoną wadą tkanki łącznej, przebytymi operacjami cewki moczowej oraz radioterapią.
Wysiłkowe nietrzymanie moczu pojawia się podczas aktywności fizycznej, która zwiększa ciśnienie w jamie brzusznej, np. podczas kaszlu, kichania czy podnoszenia cięższych przedmiotów

Problem dotyczy wielu kobiet po porodzie naturalnym bądź po okresie menopauzy.
Mięśnie dna miednicy podtrzymujące narządy rodne i moczowe ulegają rozluźnieniu, przez co zmienia się kąt nachylenia cewki moczowej. W efekcie pojawia się problem niekontrolowanego oddawania moczu.

Zabieg wykonany przy użyciu lasera lasera Er – YAG Fotona jest bezpieczną i skuteczną metodą leczenia. Nie wymaga znieczulenia i jest całkowicie bezbolesny.

opis zabiegu

Zabieg wykonuje lekarz przy użyciu najnowszej generacji lasera Er – YAG Fotona.
Leczenie polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczaniu pochwy. Polega na umieszczeniu w pochwie końcówki (podobnej do głowicy używanej w trakcie badania USG dopochwowego).
Wiązka lasera stosowana jest wzdłuż przedniej ściany pochwy i stymuluje włókna kolagenowe śluzówki. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywrócenia jej prawidłowego działania.
Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może odczuwać dyskomfort w postaci podrażnienia i zaczerwieniania.

efekty

Efektem zabiegu jest wzmocnienie ściany pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej i obszaru ujścia cewki moczowej. Oprócz tego dochodzi do obkurczenia i zwiększenia napięcia tkanek poddanych zabiegowi, zmniejsza się kąt nachylenia i przywrócona zostaje normalna funkcjonalność cewki moczowej.

przeciwwskazania

  • Ciąża,
  • Krwawienia z dróg rodnych,
  • III i IV stopień nietrzymania moczu.
  • Infekcje grzybicze i bakteryjne dróg rodnych
  • Choroba nowotworowa
  • Nieprawidłowy wynik badania cytologicznego
  • Padaczka
  • Nieuregulowana cukrzyca
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Stosowanie leków powodujących wzrost wrażliwości na światło. (sulfonamidy, pochodne tetracykliny (zwłaszcza doksycyklina), leki uspokajające w rodzaju chlorpromazyny, doustne leki dla cukrzyków, środki moczopędne (furosemid, hydrochlorotiazyd), przeciwgrzybicza gryzeofulwina, leki przeciwarytmiczne – jak amiodaron, hormony – progesteron i estrogeny, leki przeciwpadaczkowe (fenytoina), cytostatyki (busulfan),
  • Antybiotyki chinolonowe (pefloksacyna).
  • Stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
  • Stosowanie niektórych ziół takich jak np. dziurawiec lub nagietek

zalecenia

Pacjentka może wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego, zaleca się na tę dolegliwość stosować podpaski higieniczne. Nie wolno utrzymywać stosunków płciowych w przedziale od 2- 3 tygodni od zabiegu.

Made with by Rocket-Marketing